Seo Danışmanı Mısın Yoksa Siyocu Mu?

Merhaba

Bugün sizlere aslında uzun zamandır aklımda olan ama yazmak ile yazmamak arasında kaldığım ama artık özellikle Webmaster forumlarına ve Seo sitelerine baktıktan sonra bu yazıyı yazmaya karar verdim.

Dünya ile birlikte Türkiye’de de özellikle son yıllarda bir Seo furyasıdır gidiyor. Herkesin Seo konusunda az veya çok bilgileri var. Ama çok da eksikleri oldukları malum. Ama nedense bakıyorum da herkes Seo Danışmanı olmuş yada Siyocu 🙂

Bu mükemmel Siyoculardan bir kaç örnek verelim:

Webmaster forumlarında açılan konulardan gördüğü programı Google’da sonuna “full” ibaresini ekleyerek aratan, bulduktan sonra büyük bir şevkle kuran da Seocu oldu !

Bir tane tanıtım yazısı yazıp 500 tane Blogspot sitesine basan da siyocu oldu,aynı yazıyı 100 tane forum sitesine basan da siyocu oldu,3 tane PR değeri olan siteye linkini basan da Siyocu oldu ! ( Google Amca Pagerank’ı iptal etti ama halen PR muhabbeti sürüyor ) Memlekette… Ahh benim güzel Ülkem.

En acısı ise daha Webmaster Tools ve Google Analytics kullanmayı bilmeyen de ne yazık ki Siyocu oldu ! 🙂

Arkadaşlar ne yazık ki bu Seo işi o kadar da kolay değildir. Bana genelde yöneltilen soruların başında şu geliyor;

Nedir bu Seo İşinin Sırrı ?”

Cevabım hiç değişmedi ve değişmeyecek ;SABIR ve BİLGİ

Seo İşinde herkesin de bildiği gibi en başta İçerik (Doğru içerik) ve Backlink (Doğru Backlink) geliyor. Bunların yanında da bilgi ve sabır olmazsa olmaz.

Neden mi? Çünkü bir site 1 haftada da istediğiniz noktaya gelebilir 2 yılda da…

Seo’yu öğrenmek için önce Türkçe’yi doğru kullanmalı ve makale yazabilmelisiniz. Ondan sonra Seo Bloglarını takip ederek hiç bilmediğiniz bilgilere ve püf noktalara ulaşabilirsiniz.( Türkçe veya İngilizce ayırt etmeyin ne varsa okuyun 🙂 ) Seo bir sır değildir aksine herşey açık ve net ama insanlarımız aceleci oldukları için hemen olsun bitsin istiyorlar. Ama ne yazık ki bu böyle değil.

O yüzden Siz Seo Danışmanı mı Yoksa Siyocu musunuz buna karar verin ve ondan sonra lütfen 30 saniyede olsa düşünün…

Son olarak…

Seo Nedir ? Seo Google’ın kuruluş felsefesini bilmektir.

Hepinize İyi Günler Dilerim.