Seo Dünyası Merhaba

Merhaba

Uzun süredir bazı Bloglarda veya Webmaster Forumlarında Seo ile alakalı yazılar yazıyordum. Bu yazılarım genellikle Seo nedir veya Seo nasıl yapılır? gibi artık klasikleşmiş yazıların aksine Seo adı altında yapılan yanlışlıklar ile alakalıydı.

Sizlerle de bu blogda sohbet edermiş gibi Seo Eleştirileri ve Seo Adı Altında Yapılan Yanlışlar konularında kendimce bilgiler vereceğim ve gözlemlerimi yazacağım. Sizlere bu blogdan çıkınca birer Seo Uzmanı veya Seo Danışmanı olacağınızın garantisini veremem çünkü öyle bir amacım da yok ancak şunun garantisini verebilirim ki sıkça yapılan Seo Çalışmaları adı altında yapılan yanlışları öğrenebilirsiniz.

Blog yazmak veya blog yazarı olmak çok farklı bir duygu. Hele ki yazdıklarınızı insanların okuduğunu düşünmek ve insanlara ufacık da olsa bir yararı olduğunu bilmek bile insana blog yazmak için ayrı bir keyif veriyor.

İnternet dünyasını ve belli başlı siteleri çok yakından takip ediyorum. Özellikle ilgi alanımda olan bazı sektörel kelimelerde olan siteler ve Seo bloglarını da takip ediyorum ama bazen bu blogları okurken ciddi anlamda gülüp eğleniyorum.

Çünkü inanın hiçbir bilgisi olmadan sadece içeriği doldurmak ve hit çekmek için artık klasikleşmiş başlıklar ve yazılarla amaçları hit kazanıp bu hitler ile ceplerini doldurmak. Sakın yanlış anlaşılmasın, amacım kimsenin ekmeğine göz dikmek ve direkt tepeden eleştiri yapmak değildir. Ancak bazı konular veya siteler oluyor ki resmen beni eleştir diye bağırıyor.

İşte bu konular ve siteler ile alakalı elimden geldiğince eleştirel yazacağım. Ama derseniz arkadaşım bu işler sana mı kaldı ? Sen mi düzelteceksin veya Sen kimsin? derseniz sizde haklısınız derim.

Yazarın da dediği gibi “Söylediklerini kabul edemem ama söyleme hakkını ölene dek savunurum.”

Bir sonraki yazımızda görüşmek üzere.